Národní filmové muzeum
cz / eng
máme otevřeno!
×

Těšíme se na vás!

Út - Ne | 13:00 – 19:00

Vchod z Františkánské zahrady od Jungmannova náměstí.

ThinkFilM je mezinárodní platforma filmového vzdělávání, která funguje ve spolupráci se zahraničními partnery od roku 2016. Věnuje se vývoji inovativních forem vzdělávacích programů se zaměřením na film, muzejní edukaci a zapojování herních principů.

Projekt vznikl a je rozvíjen díky programu Erasmus+ a Visegradskému Fondu a stojí za vznikem výstav, workshopů, metodologií zaměřených na vývoj nových vzdělávacích programů nebo školení filmových edukátorů. Platforma ThinkFIlM se neustále rozšiřuje a jsme otevřeni novým formám spolupráce a partnerství!

NaFilM je partnerem mezinárodního projektu Muse.ar, který byl v roce 2020 podpořený programem Kreativní Evropa. Cílem projektu je podporovat kulturní a vzdělávací organizace a umožnit jim pracovat se svými sbírkami inovativním a smysluplným způsobem pomocí současných digitálních technologií.

Platforma Muse.ar bude obsahovat online rozhraní například pro vývoj digitálního průvodce, virtuální a rozšířené reality nebo digitálních her. Partnery projektu jsou organizace z oblasti kultury, kreativního průmyslu, vzdělávání a IT z Maďarska, Švédska, Belgie, České Republiky, Rakouska, Chorvatska, Srbska, Holandska, Itálie a Německa.

Zahraniční partneři

Ve spolupráci s Letní filmovou školou pořádáme od roku 2018 mezinárodní Industry program filmové a audiovizuální výchovy. Program je určený především pro učitele základních, středních a uměleckých škol, lektory kroužků a dílen pro děti a mládež, kinaře, klubisty a aktivní zájemce o filmovou výchovu.

Významnou součástí Industry programu je účast zahraničních odborníků, díky kterým je možné získávat přehled o stavu filmové a audiovizuální výchovy v zahraničí a nabízet impulzy k rozvoji stávajících programů v ČR. Účastníci Industry tak mají možnost si představené postupy nejen vyzkoušet, ale zároveň mohou, díky účasti návštěvníků LFŠ, práci s různými cílovými skupinami i nezúčastněně pozorovat.

Filmové muzeum sídlí v centru Prahy ve Františkánské zahradě, a tak má v blízkosti většinu kin i dalších míst, kde se odehrávají pražské filmové festivaly nebo jiné filmové a kulturní akce. Organizátorům nabízíme jedinečné prostory muzea, muzejní kina i nápadité programy pro hosty i veřejnost.

Pravidelně spolupracujeme s mezinárodním filmovým festivalem Febiofest a mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Jeden svět. V muzeu jsme realizovali tiskové konference pro mezinárodní festival pro děti a mládež Zlín Film Fest, festival Finále Plzeň nebo semináře pro filmové profesionály Kanceláře Kreativní Evropy. V muzeu se konalo například také premiérové uvedení dokumentárního cyklu České televize Postřehy odjinud nebo křty knih filmového nakladatelství Casablanca.

Rozehrajeme tě!

Otevřeno:
Út - Ne | 13:00 – 19:00
(dopoledne školní skupiny)
Vstupné:
základní: 170 Kč
snížené (děti, studenti, senioři): 140 Kč
rodinné (2+2): 510 Kč
Kontakty:
muzeum@nafilm.org
telefon: +420 723 219 582
+420 603 195 998
Mozarteum, Jungmannova 748/30, Praha 1
vchod z Františkánské zahrady od Jungmannova náměstí
google mapa
Projekt je realizován s finanční podporou hl.m.Prahy, Státního fondu kinematografie a Ministerstva Kultury. NaFilM dlouhodobě podporuje také Univerzita Karlova, která projektu NaFilM udělila prestižní cenu Miloslava Petruska za jeho mimořádný přínos.