Národní filmové muzeum
cz / eng
prodlouženo: VR film Tmání
×

Prodlužujeme projekce filmu Tmání do 30. 4. Nenechte si ujít netradiční zážitek ve virtuální realitě.

Více zde

VR film Tmání

Možnost zhlédnout Tmání v našem muzeu prodlužujeme do konce dubna!

Zažijte první český VR film Tmání v unikátní instalaci vytvořené speciálně pro muzeum NaFilM. K netradičnímu filmovému zážitku ve virtuální realitě vás zavede 12 km provazů, které zaplňují promítací místnost. Na jediném místě v Praze tak budete mít příležitost zhlédnout ve speciálních VR brýlích počin nominovaný na Českého lva v kategorii Nejlepší animovaný film.

Autobiografický snímek režiséra Ondřeje Moravce dává skrze nové médium možnost nahlédnout, co se odehrává v hlavě člověka, který se vyrovnává se svými vnitřními démony. Spolu s hlavním hrdinou projdete interaktivním příběhem, v němž se můžete doslova dotknout jeho světa. Podáte mu pomocnou ruku a společně s ním objevíte i úlevnou sílu vašeho hlasu. Projekce budou dostupné po předchozí registraci kdykoliv během otevírací doby muzea až do 30. dubna 2024.

Je třeba rezervace?

Ano, místo na projekci lze rezervovat osobně na pokladně muzea, mailem na: muzeum@nafilm.org nebo telefonicky 603 19 59 98.

Jak to funguje?

VR instalace je součástí našeho výstavního prostoru, navštívit ji můžete kdykoliv během otvírací doby muzea po zakoupení vstupenky. Film promítáme vždy v celou a v půl, první projekce ve 13.00 a poslední v 19.00. Kapacita jsou 3 místa na jeden časový slot.

Jak dlouho trvá?

25 minut

Jak je to se vstupným?

Projekci je možné navštívit s platnou vstupenkou do muzea za příplatek 50 Kč. Vstupenku si můžete zakoupit také samostatně bez návštěvy expozice muzea za 80 Kč.

Je Tmání vhodné pro děti?

Film je vhodný od 12 let.

režie: Ondřej Moravec, výtvarnice: Bára Anna Stejskalová, producentka: Hana Blaha Šilarová (Frame Films), scénář: Ondřej Moravec, Alice Krajčířová, výtvarník a animátor: Long Phi Trieu hudba: Billy Mello, Lenka Dusilová, zvuk: Tomáš Oramus koprodukce: Robin Pultera (Brainz Immersive), Gayatri Parameswaran, FelixGaedtke (NowHere Media)

autoři instalace: Magdalena Nováková, Michal Kreidl, Martin Černý, Jakub Jiřiště, Adéla Mrázová a celý tým NaFilM

Vznik filmu podpořili:

Rozehrajeme tě!

Otevřeno:
Út - Pá | 13:00 – 19:00
So - Ne | 10:00 – 19:00
(dopoledne školní skupiny)
Vstupné:
základní: 190 Kč
snížené (děti, studenti, senioři): 140 Kč
rodinné (2+2): 560 Kč
Kontakty:
muzeum@nafilm.org
telefon: +420 603 195 998
Mozarteum, Jungmannova 748/30, Praha 1
vchod z Františkánské zahrady od Jungmannova náměstí
Projekt je realizován s finanční podporou hl.m.Prahy, Státního fondu kinematografie a Ministerstva Kultury. NaFilM dlouhodobě podporuje také Univerzita Karlova, která projektu NaFilM udělila prestižní cenu Miloslava Petruska za jeho mimořádný přínos.